Golden Homolje Set za ispiranje zlata

Skorašnje poruke

Stranice: [1] 2 3 ... 10
1
Fabrički / Odg: Gravitator Recovery System
« Poslednja poruka pirit poslato danas u 17:33 »
taj gravitator kosta 6250 us dolar  :'( :'(
2
Čišćenje / Odg: Pomoc..
« Poslednja poruka ervin poslato 06.12.2017. 22:20 »
probaj sa limuntosom . ali gledaj da ti ne pojede
3
Čišćenje / Pomoc..
« Poslednja poruka shure poslato 04.12.2017. 19:05 »
Pokusao sam sapunicom i toplom vodom i polako cetkicom za zube ali nece..Neznam kako da je ocistim?
4
Veliki sajam kolekcionara održaće se u nedelju 10. decembra 2017. godine u ugostiteljskom objektu „TIHA NOĆ“ koji se nalazi u Aleksincu u ulici Stanka Milosavljevića br. 1. Sajam je otvoren od 09 do 14 časova, ulaz je slobodan za sve zainteresovane.

Gosti ne mogu videti slike, molimo Vas da se registrujete ili ulogujete

Na izložbenom prostoru posetioci će moći da razgledaju i nabave razne eksponate i predmete iz tradicionalnih oblasti kolekcionarstva – filatelije (poštanske marke i poštanska istorija), numizmatike (metalni i papirni novac van opticaja, kao i stari vrednosni papiri), faleristike (ordenje, značke i vojne oznake), staro oružje (bodeži, bajoneti, sablje, kubure, kremenjače) i drugo.

Na sajmu će moći da se vide i stari satovi, nakit, antikvarno posuđe i predmeti od srebra, keramike, porcelana i kristala, knjige, umetničke slike i grafike, i još mnogo drugih starinskih i unikatnih predmeta.

Gosti ne mogu videti slike, molimo Vas da se registrujete ili ulogujete

Svi zaiteresirani građani mogu učestvovati na sajmu i rezervisati sto i izložiti svoje zbirke (samo kolekcije i starine), novac, filateliju, značke, ordenje ili sve ostalo u domeni kolekcionarstva.

Štand za izlagače je potrebno na vreme rezervisati. Dodatne informacije o štandu i stolovima možete dobiti putem telefona 063/63-31-93.

Takođe, posetioci će moći da razmene iskustva, kao i da upoznaju značaj ove manifestacije u stvaranju privatnih kolekcija predmeta iz naše istorije.

Besplatna procena antikviteta od strane stručnih lica.
5
Druženje, hobi, razmena iskustava... / Pomoc
« Poslednja poruka Fuki poslato 28.11.2017. 23:04 »
Pozdrav svima,
Danas sam nasao ovaj disk u zemlji,moze li mi neko pomoci u pojasnjenju sta moze da bude?
Na njemu se nalazi pet simbola koji me podsjecaju na zvijezdice.
Lp
6
Traganje za samorodnim zlatom / Odg: Gde se nalazi zlato?
« Poslednja poruka kaurin poslato 26.11.2017. 07:54 »
Druze vidim da ti niko nista ne odgovara pa ako i dalje ocekujes odgovor. to nije zlato. Nasao sam i ja takvih koliko hoces , na suncu se presijava zlatno ali kad uzmes nesto ostro i te sjajne listice ili povrsine a cini mi se da su glatke te sto sijaju zagrebes dobijes prasinu. ako sam u pravu to nije onda zlato.
7
Traganje sa metal detektorom / Odg: Potreban savet
« Poslednja poruka Apolon poslato 19.11.2017. 17:18 »
bolje kupi aparat target ili fišer  i  u potragu.ručno radjeni su loši  bolje novo ili malo korišćeni polovni.
8
Vinčanska kultura / Odg: VINČANSKI KALENDAR
« Poslednja poruka Jelena123 poslato 04.11.2017. 17:36 »
Vrlo interesanta tema, u skladu sa tim postavila bih jedno pitanje.

Moj muz i ja, posto planiramo vencanje za 4. decembar 2017. i zeleli smo da taj datum ugraviramo u burme u skladu sa vincanskim kalendarom. Da li bi neko mogao da nas uputi kako da izracunamo koji je datum po vincanskom kalendaru.

Unapred hvala
9
Druženje, hobi, razmena iskustava... / Odg: Pomocc
« Poslednja poruka Zoki poslato 01.11.2017. 19:05 »
Pozz, dobro došao na forum. Antička aplika ili antički metalni ukrasi koji se nosio na odeći. U ovom slučaju materijal od kog je izrađena je: bronza, staklena pasta, emajl.
10
Druženje, hobi, razmena iskustava... / Pomocc
« Poslednja poruka Roby poslato 31.10.2017. 19:36 »
Pozz ljudi nov sam ove i treba mi pomocc...
Imam nesto,ne znam sta je neko mi je rekao kao da je to "Anticka Aplika Emajl Staklena Pasta" nemam pojma sta to znaci
zamolio bih ako ima neko strucniji da mi pomogne oko ovoga...Hvala! :)
Stranice: [1] 2 3 ... 10