Golden Homolje Set za ispiranje zlata

Autor Tema: Gde pripada ovo?  (Pročitano 2289 puta)

Van mreže mmssm

• Novajlija
  • *
  • Ugled: +0/-0
Gde pripada ovo?
« poslato: 29.09.2013. 22:25 »
Postovani,
moj prijatelj me je zamolio da mu pomognem oko ovoga ali ja nisam nigde tako nesto nasao.Radi se o nekom prstenju tj delu prstenja iu kome je neki lik izdubljen u to .Deo je velicine oko 1-1,3cm. Mozete li mi pomoci u vezi ovog predmeta sta je,gde pripada i ima li neku vrednost.
Hvala unapred na pomoci,
Sasa

Van mreže pop

• Mlađi član
  • **
  • Ugled: +12/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Gde pripada ovo?
« Odgovor #1 poslato: 04.11.2013. 10:36 »
poz to mi lici na gemu iz rimskog prstena ali slika je veoma losa prsten je mogao da bude od bronze srebra ili zlata po velicini gemo mozes da odredis velicinu prstena sto veci prsten to je vazniji lik koji ga je nosio ili bogatiji na gemi su obino urezivana bozanstva nadam se da sm ti pomogao.

Van mreže Max

• Heroj
  • Ugled: +81/-0
« Odgovor #2 poslato: 04.11.2013. 11:37 »
Slažem se sa tvojom konstantacijom Pope, i ja sam mišljenja da se radi o nekoj gemi koja se nalazila na nekom prstenu.
Gosti ne mogu videti slike, molimo Vas da se registrujete ili ulogujete

Van mreže crni1

• Novajlija
  • *
  • Ugled: +2/-0
« Odgovor #3 poslato: 04.11.2013. 12:05 »
Ja mislim da jeste gema ali da nije bila ni na jednom prstenu,jer nije završena,pripremljena do kraja,možda je tu negde izrađivana. Ili je iz nekog požara pa izgubila boju.

Van mreže mmssm

• Novajlija
  • *
  • Ugled: +0/-0
« Odgovor #4 poslato: 15.11.2013. 12:19 »
Sta je to gema?Probacu da postavim kvalitetniju fotografiju.  Sta predstavlja lik i da li ima neku vrednost?

Van mreže Zoki

• Stariji član
  • Ugled: +61/-0
« Odgovor #5 poslato: 15.11.2013. 14:02 »
Geme su najčešće bile umetane u prstenje i služile su kao pečat, u najvećem broju su ovalnog oblika, isto tako su nošene i u privescima i predstavljale su najčešće amajliju za onog ko bi ih nosio. Geme su najčešće rađene u poludragom kamenu koji je zbog svojih kolorističkih osobina (žute,narandžaste,crvene,mrke,...) i mogućnosti da propušta svetlost bio i najviše korišćen. Isto tako su rađene i od staklene paste.
Ničega se ljudi toliko ne plaše kao nečije hrabrosti da bude onakav kakav je.